IT blok - Michal Šika

kutilovo živobytí

Zajímavá webová služba pro převod YouTube.com videa na MP3

Před nějakou dobou existoval doplněk do prohlížeče, který umožňoval stáhnout video z webu YouTube.com. To pak bylo možné převést na MP3 nebo jiný formát. Tuším, že se to jmenovalo “Youtube Downloader” nebo tak nějak. V současnosti toto už není možné. Aplikace není a YouTube zakazuje stahování videa.

Nicméně rád poslouchám různé DJské sety, u kterých stejně žádné video není. Maximálně tak nějaký obrázek, tak jsem chtěl využít aspoň tu možnost stáhnout si to do formátu .FLV a následně překonvertovat do MP3.

Zapátral jsem tedy na internetu a objevil stránku FLVTO. Jedná se o jednoduchou webovou aplikaci, která převede video z Youtube.com rovnou do MP3. Patrně připravují i další formáty, ale zatím funguje jen tohle.

Postup je jednoduchý. Ze stránky na serveru Youtube s videem, které chceme převést na zvuk, si zkopírujeme URL adresu, např: http://www.youtube.com/watch?v=HwexrgnfYJU.
Tuto adresu vložíme na stránce flvto.com do pole v horní části, viz obrázek, a klikneme na tlačítko Convert to pod tímto políčkem.

Úvodní stránka služby FLVTO

Úvodní stránka služby FLVTO

Následuje převod videa na zvukový formát. Délka převodu závisí na délce a kvalitě videa. V mém případě má video cca 1 hodinu a 15 minut a převod trval cca 20 vteřin. Což je naprosto luxusní čas.
Následně klikneme na tlačítko Download, viz obrázek, a můžeme si výslednou MP3 stáhnout k sobě do počítače.

Stažení převedeného souboru

Stažení převedeného souboru

Pro převod dalšího videa klikneme na Convert Other Video (nalevo od Download) a postup opakujeme.

Je to velmi jednoduchý způsob převodu mezi formáty. Nemusíme mít nainstalovaný převodník u sebe v počítači, vše za nás udělá server a my si můžeme stáhnout hotový zvuk v té nejvyšší možné kvalitě.

Michal Šika