IT blok - Michal Šika

kutilovo živobytí

Online konverze obrázků

Webová služba zdarma pro online konverzi formátů obrázků. Výborná a velmi rychlá alternativa ke komerčnímu software…
Nedávno jsem vytvářel pro zákazníka podklady pro dokumentaci, jejíž součástí byly i screenshoty aplikace. Zákazník si chtěl vše zkompletovat sám, proto ode mě očekával pouze texty a samostatné obrázky.
Obrázky jsem vyrobil, nicméně jsme se se zákazníkem špatně dohodli a já je dodal v jiném formátu. Konkrétně jsem dodal formát .PNG a zákazních chtěl .BMP. Takže jsem to potřeboval změnit.
Nechtělo se mi ale dělat kompletně nové screenshoty aplikace a nastavení. Byť jich nebylo hodně, některé screenshoty byly jedinečné a bylo by obtížné je nasnímat znovu.

Hledal jsem usilovně nějaký program, který bych nemusel instalovat. A také se mi nechtělo si zaneřádit počítač zbytečným software. Našel jsem ale webovou službu Online Image Converter.
To je odlehčená webová verze programu Total Image Converter od firmy CoolUtils.

Na obrázku je vidět grafické rozhraní Online Converteru.

V části 1 klikneme na tlačítko Browse a vybereme si soubor, který chceme konvertovat. Ten se nám uploaduje na stránku.
V části 2 si vybereme výsledný formát. Můžeme zde nastavit i další parametry, jako změnu velikosti nebo otočení.
A v části 3 si stáhneme již konvertovaný formát zpět na svůj počítač.

Je to velice jednoduché a rychlé. Jakmile je dokončen upload souboru ke konverzi, okamžitě můžeme začít stahovat výsledný soubor.
Komu by navíc nestačila tato zjednodušená online verze, může si stáhnout a nainstalovat program Total Image Converter na svůj počítač.

Michal Šika