IT blok - Michal Šika

kutilovo živobytí

Chyba při startu klonovaného Content serveru

Při startu Documenta na naklonovaném serveru se objevila chyba DM_SERVER_E_START_NETWISE. A to na novém serveru, kam jsem systém obnovil ze zálohy.

Dostal jsem následující úkol. Zákazník má Documentum ve verzi 5.3 SP2 na nějakém Windows serveru. Tento server je už 7 let starý, proto si zákazník koupil server nový a chtěl na něj přenést Documentum včetně databáze ze stávajícího serveru.
Navrhovali jsme upgrade nebo migraci, ale to bylo odmítnuto. Zákazník je totiž chudá státní vědecká instituce, takže je vůbec zázrak, že sehnali peníze na ten hardware.

Takže závěr byl takový, že na nový server se nainstaluje stejná verze Windows (2003 server), nastaví se stejné rozložení disků a já pak provedu “naklonování” aplikace na tento nový server.

Klonování jsem provedl tak, že jsem primitivně pomocí NT backupu provedl zálohu na starém serveru a tu pak restoroval na serveru novém.
Při záloze jsem vybral pouze aplikační adresáře, stav systému a soubor dmcl.ini.

Restore se povedl bez problémů. Všechny adresáře se obnovili. Databáze nastartovala, Docbroker také… Jen start docbáze mi vyprodukoval chybu DM_SERVER_E_START_NETWISE

Po krátkém hledání jsem zjistil, že jsem zapomněl ze starého systému přenést soubor C:WindowsSystem32driversetcservices ve kterém jsou uvedeny porty vyhrazené pro jednotlivé služby.

dm_docbase   47625/tcp    #Documentum Docbase Service docbase
dm_docbase_s  47626/tcp    #Documentum Docbase Service docbase (secure service)

V případě instalace Documenta na Windows jsou tyto údaje zapsány instalátorem. Ruční editace obdobného souboru se provádí na Unix/Linux systémech.

Problém byl právě v tom, že se na novém serveru nic neinstalovalo, a tak soubor neobsahoval záznamy o portech pro služby Documentum.

Po jejich doplnění na hodnoty – viz tabulka výše – se repository povedlo nastartovat a od té doby běží bez problémů…

Michal Šika