IT blok - Michal Šika

kutilovo živobytí

Jak zrušíme Facebook účet

Na Facebooku jsem měl účet. Nějakou dobu jsem jej používal a poté jsem shledal, že je mi k ničemu, nevyužívám jej jak by bylo záhodno a v podstatě mě zdržuje od práce. Tak jsem se rozhodl jej zrušit, vyskytl se ale problém. Zrušení FB účtu není příliš snadnou záležitostí. Nakonec jsem na to přišel a tady se s vámi podělím o návod.

Filozofie Facebooku je postavená na lidovém rčení „hamty, hamty, ať mám víc než tamty“. Což v praxi znamená, že si zakládají na stále vzrůstajícím počtu uživatelů. A zde pak už nerozlišují, jestli jsou to uživatelé aktivní či pasivní. Prostě jsou…

Proto není jednoduché účet na FB zrušit. Ale jde to. A existují dokonce 2 způsoby.

Deaktivace účtu

Nejedná se přímo o zrušení účtu ale pouze o jeho deaktivaci. Takže když si to rozmyslíme, můžeme se na FB ještě vrátit, aniž bychom museli znovu hledat své přátele apod.

Zde je postup:

  1. Přihlásíme se na Facebook a v menu Účet zvolíme položku Nastavení účtu.
  2. Odskrolujeme až na konec stránky a zde klikneme na deaktivovat.
  3. FB se zeptá na důvod deaktivace účtu. Můžeme zvolit důvod a doporučuji zaškrtnout položku Odhlášení emailů, aby nás FB neotravoval. Poté klikneme na tlačítko Potvrdit.
  4. Žádost potvrdíme zadáním svého hesla. Následuje potvrzení capcha.
  5. Hotovo. Dobrá věc se podařila a měli bychom vidět něco podobného

Zrušení účtu navždy

Tímto způsobem bude náš účet zrušen natrvalo a už nikdy jej nebudeme moci obnovit. Samozřejmě není problém si v případě náhlé potřeby vytvořit nový účet, ale ten bude naprosto čistý a nový.
Na FB je tato možnost velmi dobře skrytá a dlouho nikdo nevěděl jak se k ní dostat.

Zde je postup:

  1. Přihlásíme se na Facebook.
  2. Do prohlížeče vložíme následující odkaz (nebo na něj klikneme odsud) http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
  3. Klikneme na tlačítko Odeslat
  4. Žádost potvrdíme zadáním svého hesla. Také zde následuje potvrzení capcha.
  5. Nakonec jen potvrdíme zprávu, se sdělením, že náš účet bude do 14ti dnů úplně odstraněn. To nám poskytuje ještě možnost účet v uvedené lhůtě ještě aktivovat. Po uplynutí lhůty bude FB účet zrušen opravdu navždy.

To je celé. Není to složitý postup, ale zjistit jej není triviální. Hlavně kvůli politice Facebooku, jak bylo zmíněno na začátku článku. Ale každý se musí nějak živit…
Přeji hezký život bez Facebooku.

Michal Šika