IT blok - Michal Šika

kutilovo živobytí

Jak nastavit automatické přihlašování ve Windows 2008

U zákazníka jsem kvůli jednomu „free“ programu pro plánování úloh potřeboval nastavit automatické přihlašování uživatele. V tomto článku popíšu jak jsem to udělal.

U zákazníka mám nastavený automatický přenos dat mezi dvěma lokalitami.

Jelikož se jedná o veliké objemy, přenos se sestává z několika skriptů, které data rozdělí na menší části, pak je přenesou, a nakonec spojí a naimportují.

Pro plánování a spouštění jednotlivých kroků používám free variantu programu System Scheduler od firmy Splinterware. Nevýhodou této verze je, že nemůže běžet na pozadí, ale vyžaduje, aby byl uživatel vždy přihlášený. Což byl problém po instalaci Windows aktualizací, kdy po restartu byl nutný zásah operátora.

Protože servery nemají vlastní klávesnici a monitor, bylo možné nastavit je tak, aby byl uživatel stále přihlášený. Při přístupu přes Remote Desktop je stejně heslo vyžadováno.

Nastavil jsem to takto:

  1. na serveru jsem spustil regedit
  2. přešel jsem do klíče HKLMSOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon
  3. vytvořil jsem nový záznam DefaultUserName (typ String Value) – jako hodnotu jsem vyplnil uživatelské jméno
  4. vytvořil jsem nový záznam DefaultPassword (typ String Value) – jako jeho hodnotu jsem vyplnil heslo uživatele z předchozího bodu
  5. vytvořil jsem záznam AutoAdminLogon (typ String Value) – jako jeho hodnotu jsem nastavil 1.

Poté následoval restart serveru. Po jeho spuštění se uživatel automaticky přihlásil a spustil se i System Scheduler, který mohl začít ihned pracovat.

Michal Šika